Telefon siparişiyle müşterisine özel ayakkabı

Karamürselli 70 yaşındaki ayakkabı imalatçısı Hüseyin Bölgen, 20 yıldır ayak şablonu ve kalıplarını sakladığı müşterilerinden telefonla sipariş alabiliyor.KOCAELİ – Müşterileri arasında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kırkpınar’da 2 altın kemer sahibi güreşçi Ahmet Taşçı ile ünlü iş adamları bulunan 70 yaşındaki Bölgen, bazı ünlü markaların, yüksek fiyatlarla müşterilerine sunduğu “el yapımı ayakkabı” hizmetini, […]

Eklenme: 21 Aralık 2015 - 16:00 / Son Güncelleme: 21 Aralık 2015 - 16:00 / Editör: BIK

Karamürselli 70 yaşındaki ayakkabı imalatçısı Hüseyin Bölgen, 20 yıldır ayak şablonu ve kalıplarını sakladığı müşterilerinden telefonla sipariş alabiliyor.KOCAELİ – Müşterileri arasında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kırkpınar’da 2 altın kemer sahibi güreşçi Ahmet Taşçı ile ünlü iş adamları bulunan 70 yaşındaki Bölgen, bazı ünlü markaların, yüksek fiyatlarla müşterilerine sunduğu “el yapımı ayakkabı” hizmetini, ömrünün sonuna kadar sürdürmek istiyor.

Bölgen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, teknolojiye direndiğini, fabrikasyon üretime rağmen “kişinin ayağına özel” ayakkabı imal ettiğini belirterek, kendisi gibi zanaatkarların “yok” denecek kadar az olduğuna dikkati çekti.

Bazı müşterilerinin ayak ölçülerinin elinde olduğunu anlatan Bölgen, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Telefon ederler, bendeki ölçülere göre ayakkabıyı imal eder gönderirim. Çeşitli illerde çoğu tanınmış iş adamı müşterilerim var. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, güreşçi Ahmet Taşçı… Ölçüyü alırım, kişinin ayak şeklini, enini, yüksekliğini not alır, ne şekil istiyorsa yazar ve imal ederim. 20 yıl önceki müşterilerimin bile şablonlarını, kalıplarını saklıyorum. Bir telefon etmeleri, istedikleri modeli söylemeleri yetiyor. 20 yıllık ölçülerim var, o ölçülere göre yapıyorum.”

Muhabir: Tahir Turan Eroğlu / MELih Palas

Anadolu Ajansı,bik.gov.tr

MK