Terör Diyarbakır’da hayatı durdurdu

Fırın ve eczaneler dışındaki işyerlerinin büyük bölümünün kepenk kapattı, belediyeye ait toplu taşıma araçları hizmet vermedi.DİYARBAKIR – Diyarbakır’da Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisinin (DBP) çağrısı üzerine yapılan kontak ve kepenk kapatma eylemi, ulaşımı aksattı ve kent sakinlerini mağdur etti. Sur ilçesindeki sokağa çıkma yasağı ile operasyonları protesto etmek için iki siyasi partinin […]

Eklenme: 14 Aralık 2015 - 14:52 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:13 / Editör: BIK

Fırın ve eczaneler dışındaki işyerlerinin büyük bölümünün kepenk kapattı, belediyeye ait toplu taşıma araçları hizmet vermedi.DİYARBAKIR – Diyarbakır’da Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisinin (DBP) çağrısı üzerine yapılan kontak ve kepenk kapatma eylemi, ulaşımı aksattı ve kent sakinlerini mağdur etti.

Sur ilçesindeki sokağa çıkma yasağı ile operasyonları protesto etmek için iki siyasi partinin eylem çağrısının ardından bazı iş yerleri kepenk, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren otobüsler de kontak kapattı.

Yaşamı olumsuz etkileyen çağrı üzerine fırın ve eczaneler dışındaki iş yerlerinin büyük bölümünün kepenk kapattığı görülürken, belediyeye ait toplu taşıma araçları da hizmet vermedi.

Vatandaşlar, en çok ulaşım konusunda mağduriyet yaşarken, uzun süre duraklarda bekleyenler otobüslerle gidecekleri yerlere yürümek zorunda kaldı.

Müdahale edildi

Yaşadıkları tedirginlik nedeniyle bazı ev sakinlerinin dışarı çıkmadığı Diyarbakır’da, bazı aileler de çocuklarını okula göndermedi.

Bağlar ve Yenişehir ilçelerinde bir araya gelerek, uyarılara aldırış etmeden izinsiz yürüyüş düzenleyen, güvenlik güçlerine taş, molotofkokteyli ve ses bombalarıyla saldıran gruplara biber gazıyla müdahalede bulunuldu.

Bazı göstericiler gözaltına alındı.

Anadolu Ajansı, bik.gov.tr
Muhabir: Ömer Yasin Ergin

MFK