Teröristler ambulans gasbetti

Şırnak’ın İdil ilçesinde terör örgütü PKK mensupları asılsız ihbarla çağırdıkları ambulansı sağlık personelini indirdikten sonra gasbetti.ŞIRNAK (AA) – Terör örgütü üyeleri 112 Acil Servis’e hasta olduğu yönünde ihbarda bulunarak ambulans talep etti. Sağlık personelinin bulunduğu ambulans, belirtilen adrese giderken Turgut Özal Mahallesi Adile Naşit Caddesi’nde teröristlerce durduruldu. Şoför ve sağlık personelini zorla ambulanstan indiren teröristler […]

Eklenme: 18 Aralık 2015 - 14:01 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:13 / Editör: BIK

Şırnak’ın İdil ilçesinde terör örgütü PKK mensupları asılsız ihbarla çağırdıkları ambulansı sağlık personelini indirdikten sonra gasbetti.ŞIRNAK (AA) – Terör örgütü üyeleri 112 Acil Servis’e hasta olduğu yönünde ihbarda bulunarak ambulans talep etti. Sağlık personelinin bulunduğu ambulans, belirtilen adrese giderken Turgut Özal Mahallesi Adile Naşit Caddesi’nde teröristlerce durduruldu. Şoför ve sağlık personelini zorla ambulanstan indiren teröristler bir süre örgüt propagandası yaptı.

Örgüt mensupları daha sonra gasbettikleri ambulansla bölgeden uzaklaştı. Şoför ve sağlık görevlisi İlçe Emniyet Müdürlüğüne gelerek durumu yetkililere bildirdi. Ambulansla GPS bağlantısının kesildiği öğrenildi. Ambulansın bulunması için güvenlik güçleri tarafından bölgede çalışma başlatıldı.

Muhabir: Mehmet Salih Baştuğ

MFK