TGS ile TGC Basın Kartı Komisyonu’ndan çekildi

TGC Genel Sekreteri Güneş:”TGC ve TGS olarak Basın Kartları Komisyonu’ndan çekiliyoruz. Yeni yönetmeliğin iptali için dava açıyoruz” dedi.

Eklenme: 29 Ağustos 2015 - 15:04 / Son Güncelleme: 24 Haziran 2016 - 19:11 / Editör: BIK

İSTANBUL (AA) – Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Genel Sekreteri Sibel Güneş, Türkiye Gazeteciler Sendikası’yla (TGS) birlikte Basın Kartları Komisyonu’ndan çekildiklerini, yeni Basın Kartları Yönetmeliği’nin iptali için dava açacaklarını söyledi.

TGC’nin Cağaloğlu’ndaki binasında gerçekleştirilen toplantıda konuşan Güneş, yeni yönetmeliğin 19. ve sonrasındaki maddelerinin hukuki istikrarı zedelediğini ve objektif düzenlemeden uzaklaştığını savundu.

Güneş, haklı bir neden olmadan yerleşik, istikrar kazanmış uygulamalardan vazgeçildiğini, düzenli idare ve eşitlik ilkelerine aykırı davranıldığını öne sürdü.

Basın Kartları Komisyonu’nun yapısıyla ilgili düzenlemelerin kabul edilemez olduğunu ileri süren Güneş, “Bekleme sürelerinin kısaltılması, geçerlilik sürelerinin 3 yıla çıkarılması olumlu değerlendirilecek düzenlemeler ise de yönetmeliğin ruhuna sirayet eden hukuka aykırılık nedeniyle gölgede kalmıştır” görüşünü dile getirdi.

Güneş, “TGC ve TGS olarak Basın Kartları Komisyonu’ndan çekiliyoruz. Yeni yönetmeliğin iptali için dava açıyoruz” dedi.

Toplantıya, TGC Başkanı Turgay Olcayto, TGC Hukuk Danışmanı Gökhan Küçük, TGS Genel Başkanı Uğur Güç, eski TGC Başkanı ve Cumhuriyet Vakfı Başkanı Orhan Erinç, Basın Enstitüsü Derneği Başkanı Kadri Gürsel, Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü Türkiye Temsilcisi Erol Önderoğlu ile CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer de katıldı.

Muhabir: Sefa Mutlu
Yayınlayan: Erdal Turanlı

MK

just found out my husband cheated on me blog.itracsigns.com has my husband cheated