TMSF: Alman şirkete el konulduğuna dair haberler asılsız

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonundan, Fetullahçı Terör Örgütü ile bağlantılı Alman şirkete el konulduğuna dair basında çıkan haberlerin asılsız olduğu, söz konusu şirketin işletmesini yaptığı alışveriş merkezinin TMSF’ye devredildiği bildirildi.

Eklenme: 30 Kasım 2016 - 16:32 / Son Güncelleme: 30 Kasım 2016 - 16:32 / Editör: Veysel Avşar

İSTANBUL- Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonundan (TMSF) yapılan açıklamada, son günlerde Türkiye’de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) bağlantılı Alman şirkete el konulduğuna dair asılsız haberler yapıldığı belirtildi.

Haberler üzerine açıklama yapma zorunluluğunun doğduğu bilirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bilindiği gibi FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, Kanun Hükmünde Kararname ile TMSF kayyım olarak görevlendirilmiştir. Söz konusu haberlerde bahsi geçen şirket değil, o şirketin işletmesini yaptığı alışveriş merkezi TMSF’ye devredilmiştir. Alışveriş merkezi TMSF’ye devredilmeden önce, haberlerde adı geçen şirket ile AVM yetkilileri karşılıklı olarak sözleşmeyi feshetmişlerdir. TMSF kanunun kendisine verdiği görevler doğrultusunda, Türkiye ekonomisine hizmet etmeye, şirketlerin, çalışanlarının, tedarikçilerinin, müşterilerinin ve bütün paydaşların haklarını korumaya azami özen göstermektedir.”

AA