“Torununu al gel”

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü…İZMİR (AA) – İzmir’de, Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla “Torununu al gel” sloganıyla düzenlenen etkinlikte, dedeler, nineler ve torunları bir araya geldi. Kuşaklar Arası Dayanışma Girişimi tarafından Kordonboyu Alsancak vapur iskelesi önünde düzenlenen etkinlikte, dede ve nineler, torunlarıyla oyunlar oynayıp, illüzyon ve palyaço gösterisi izledi. Girişim adına etkinlikle ilgili bilgi veren Feyzi […]

Eklenme: 1 Ekim 2015 - 16:53 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:14 / Editör: BIK

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü…İZMİR (AA) – İzmir’de, Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla “Torununu al gel” sloganıyla düzenlenen etkinlikte, dedeler, nineler ve torunları bir araya geldi.

Kuşaklar Arası Dayanışma Girişimi tarafından Kordonboyu Alsancak vapur iskelesi önünde düzenlenen etkinlikte, dede ve nineler, torunlarıyla oyunlar oynayıp, illüzyon ve palyaço gösterisi izledi.

Girişim adına etkinlikle ilgili bilgi veren Feyzi Hepşenkal, gelişen dünyada eski büyük ailelerin olmadığını ve nesiller arasında kopmalar yaşandığını, kuşakları bir araya getirebilmek için Dünya Yaşlılar Günü’nde etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Dünyada örnekleri bulunan, huzurevi bünyesinde kreş oluşturmayı amaçladıklarını da anlatan Hepşenkal, “Bunun son derece yararlı olduğu saptanmış, yaşlıların ömrünün uzaması, kullandığı ilaçların azalması, çocuklar için de birtakım tecrübelerin kazanılması gibi. ‘Türkiye’de, İzmir’de de bunun bir uygulaması olabilir mi’ diye düşündük, hedef olarak bunu ortaya koyduk” dedi.

Etkinliğe torununun çocuğuyla gelen Mustafa İlhan Alkan, bu tür programların sürdürülmesini arzu ettiklerini belirtti.

Lütfiye Afacan da etkinlik sayesinde torunuyla mutlu bir gün geçirdiğini ifade ederek, “Bugün yaşlandığımı hissettim, çok güzel bir duygu. İyi ki torunlarımız var, onlar bizim ciğerimizin içi. Çok mutluyuz” diye konuştu.

Muhabir: Eşber Ayaydın

MU

cheat women wives that cheat cheat women