Haberler Galeri Grafikler Tümü

TSK: Afrin kent merkezi kuşatıldı

Türk Silahlı Kuvvetleri, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terör unsurlarından temizleme amaçlı Afrin kent merkezinin 12 Mart 2018 itibariyle kuşatıldığını açıkladı. TSK ayrıca kritik öneme sahip bölgelerin de kontrol altına alındığını açıkladı.

Eklenme: 13 Mart 2018 - 10:54 / Son Güncelleme: 13 Mart 2018 - 14:27 / Editör: Ferhat Esnek

TSK tarafından 20 Ocak’ta, Türkiye’nin sınır hattı ile bölgede güvenlik ve istikrarın sağlanması, bölge halkının, teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarılması amacıyla Suriye’nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG’li ve DEAŞ’lı teröristlere yönelik başlatılan ‘Zeytin Dalı Harekatı’nda 53’üncü güne girildi. TSK ve Mehmetçik, Afrin kent merkezini kuşattı.

AFRİN KENT MERKEZİ KUŞATILDI

TSK’dan yapılan açıklamada, “Zeytin Dalı Harekatı kapsamında gerçekleştirilen operasyonlar neticesinde 12 Mart 2018 tarihinden itibaren Afrin kent merkezi kuşatıldı.” denildi.

ETKİSİZ HALE GETİRİLEN TERÖRİST SAYISI 3 BİN 393

Genelkurmay Başkanlığı’nca terör örgütü hedeflerinin kara ve hava operasyonlarıyla imha edilmesi ile sürdürülen harekatın başından bu yana 46’sı son 24 saatte olmak üzere, toplam 3 bin 393 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı.