TSK, içeride ve dışarıda teröristlere göz açtırmıyor

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak ve Nusaybi’de tamamlanan operasyonlarda bin teröristin etkisiz hale getirdiğini açıklarken, Irak’ın kuzeyindeki Gara, Avaşin/Basyan, Kandil bölgeleri ile Yüksekova kırsalındaki terör örgütüne ait hedeflerin hava harekatıyla vurulduğu bildirildi. Genelkurmay Başkanlığın’dan yapılan açıklamaya göre, bölücü terör örgütüne yönelik tamamlanan operasyonlar kapsamında Nusaybin’de 495 teröristin etkisiz hale getirildi, 515 barikatın kaldırıldı, bin 256 el yapımı […]

Eklenme: 6 Haziran 2016 - 13:02 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 22:52 / Editör: Oğuz AKÇAKOCA
Güvenlik güçlerince PKK'lı teröristlerin yakalanması, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması, bazı kentlerdeki çukur ve barikatların bertaraf edilmesi amacıyla başlatılan operasyonlar devam ediyor. Nusaybin'deki "Atmaca-7 Nusaybin Özel Birlik Operasyonu" kapsamında geçen ay teslim olan ve yakalanan teröristlerin ifadeleri üzerine güvenlik güçleri, dün örgüt mensuplarının silahlarını gömdüklerini söyledikleri yerde arama yaptı. Bölücü örgüt mensuplarının cephanelik olarak kullandığı tahmin edilen bodrum katında 27 kalaşnikof ve bu silahlara ait 86 şarjör, bir RPG-7, 2 tabanca, bir dürbünlü Kanas ve bu silaha ait 5 şarjör, 19 el bombası, 5 RPG-7 anti tank mühimmatı, 6 RPG-7 sevk fişeği, 6 telsiz ve bir cep telefonu ele geçirildi. Bir ampermetre ve 16 elektrikli fünyenin de bulunduğu operasyonda mühimmatın tekrar kullanılmak üzere bakımlarının yapıldığı ve streç filmlerle sarıldıkları belirlendi. ( TSK - Anadolu Ajansı )

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak ve Nusaybi’de tamamlanan operasyonlarda bin teröristin etkisiz hale getirdiğini açıklarken, Irak’ın kuzeyindeki Gara, Avaşin/Basyan, Kandil bölgeleri ile Yüksekova kırsalındaki terör örgütüne ait hedeflerin hava harekatıyla vurulduğu bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığın’dan yapılan açıklamaya göre, bölücü terör örgütüne yönelik tamamlanan operasyonlar kapsamında Nusaybin’de 495 teröristin etkisiz hale getirildi, 515 barikatın kaldırıldı, bin 256 el yapımı patlayıcının imha edildi. Şırnak’taki operasyonda ise 505 teröristin öldürüldüğü, 238 barikatın kaldırıldığı, bin 566 el yapımı patlayıcı imha edildi.

Açıklamada, “Ülkemizin ve milletimizin bütünlüğüne ve binlerce yıllık kardeşliğimize kasteden eylemleri ile masum vatandaşlarımıza ve güvenlik güçlerimize karşı haince ve kalleşçe yapılan saldırılar, en etkin şekilde karşılığını bulmaktadır, bulacaktır” ifadesine yer verildi.

Hava harekatında 4 hedef imha edildi

TSK’dan hava harekatı

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, anlık istihbarat üzerine Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesine hava harekatı düzenlendi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı savaş uçaklarıyla düzenlenen harekatla, bölücü terör örgütüne ait tespit edilen hedefler imha edildi. Bölgedeki hasar ve zayiat tespit çalışmaları sürüyor.

Öte yandan yine anlık istihbarat üzerine jetlerle, dün de Irak’ın kuzeyindeki Avaşin/Basyan, Kandil ile Hakkari’nin Yüksekova kırsalına hava harekatı düzenlendi. Hava harekatı kapsamında bölücü terör örgütüne ait hedefler ateş altına alınarak imha edildi. AA