Türkiye o bebekleri geri vermeyecek

66 bin bebeğin kaderi…İSTANBUL (AA/bik.gov.tr) – Küresel Göç Forumu’nda konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye’de doğan Suriyeli bebeklerin geleceğiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Başbakan Davutoğlu “Çocuklarımıza baktığımızda Aylan Kürdi’nin gözlerini görmemiz lazım. Torunlarımıza baktığımızda, o Türkiye’de ve değişik kamplarda doğan yüz binlerce Suriyeli bebeği görmemiz lazım. Türkiye’de 66 bin bebek doğdu kamplarda. Kendi ülkesini, şehrini, sokağını […]

Eklenme: 14 Ekim 2015 - 14:21 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:14 / Editör: BIK

66 bin bebeğin kaderi…İSTANBUL (AA/bik.gov.tr) – Küresel Göç Forumu’nda konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye’de doğan Suriyeli bebeklerin geleceğiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Başbakan Davutoğlu “Çocuklarımıza baktığımızda Aylan Kürdi’nin gözlerini görmemiz lazım. Torunlarımıza baktığımızda, o Türkiye’de ve değişik kamplarda doğan yüz binlerce Suriyeli bebeği görmemiz lazım. Türkiye’de 66 bin bebek doğdu kamplarda. Kendi ülkesini, şehrini, sokağını tanımayan 66 bin bebek. Onların, emin olunuz ki o günlerde dünyaya gelen benim torunumdan bir farkı yoktur. Onların geleceği için ne tedbir almışsak torunlarımızın, çocuklarımızın, Suriyeli bebekler için de aynı tedbirleri alıyoruz” dedi.

Muhabir: Erdal Turanlı