Türkiye operasyonu Suriye’ye 1 gün önce bildirdi

Suriye Dışişleri Bakanlığı, Türk Dışişleri Bakanlığı’nın Süleyman Şah türbesini başka bir mekana taşıma operasyonundan 1 gün önce Suriye’nin İstanbul’daki Konsolosluğuna resmi bir şekilde bildirdiğini duyurdu. ŞAM Suriye Dışişleri bakanlığından yapılan açıklamada, “Türk Dışişleri Bakanlığı, Süleyman Şah mezarını başka bir mekana taşıma operasyonundan bir gün önce Suriye’nin İstanbul’daki Konsolosluğuna resmi bir şekilde bildirdi. Fakat Türk otoriteleri […]

Eklenme: 22 Şubat 2015 - 16:01 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:17 / Editör: BIK

Suriye Dışişleri Bakanlığı, Türk Dışişleri Bakanlığı’nın Süleyman Şah türbesini başka bir mekana taşıma operasyonundan 1 gün önce Suriye’nin İstanbul’daki Konsolosluğuna resmi bir şekilde bildirdiğini duyurdu.

ŞAM

Suriye Dışişleri bakanlığından yapılan açıklamada, “Türk Dışişleri Bakanlığı, Süleyman Şah mezarını başka bir mekana taşıma operasyonundan bir gün önce Suriye’nin İstanbul’daki Konsolosluğuna resmi bir şekilde bildirdi. Fakat Türk otoriteleri 1921 yılında Türkiye ile o dönemin işgalci Fransız otoriteleri arasında imzalanan anlaşmanın öngördüğü gibi bu konuda Suriye’nin onayı beklenmedi” denildi.

“Süleyman Şah Türbesinin Rakka kırsalında terör örgütü IŞİD’in yoğun olarak bulundukları bir bölgede olduğu” ifade edilen açıklamada, “IŞİD’in bölgede bulunan tüm mezarlar, türbeler ve kiliselerin yanı sıra çok sayıda mescit ve camiyi de yıkmalarına rağmen Süleyman Şah türbesine hiçbir şekilde saldırmadığı” belirtildi.

Açıklamada ayrıca, “Türkiye’nin Süleyman Şah türbesine ilişkin anlaşmanın hükümlerini ihlal etmesini ve bu ihlalin yol açacağı sonuçlardan Türk otoritelerinin sorumlu olacağının” altı çizildi.

Muhabir: Ali Demir

MFK

i dreamed my wife cheated on me gerarprieto.com reasons women cheat
i had a dream that my boyfriend cheated on me click has my boyfriend cheated on me quiz
should i cheat on my husband thebaileynews.com i told my husband i cheated on him
i cheated on my boyfriend with a black guy i cheated on my boyfriend quotes i cheated on my boyfriend what do i do
my husband cheated women who want to cheat affairs with married men
cheat women what makes married men cheat cheat women