Türkiye’nin adayı “Sivas”…

Oscar Ödülleri’nde “En İyi Yabancı Film” dalında Türkiye’nin adayı “Sivas” filmi oldu.İSTANBUL (AA) – Amerika’da yapılacak 88. Akademi Ödülleri’ne (Oscar) “En İyi Yabancı Film” dalında Türkiye’nin adayı, 11 yaşında bir çocuk olan Aslan ile yaralı halde bulduğu Sivas isimli bir dövüş köpeğinin hikayesinin anlatan “Sivas” filmi oldu. Sanatsal Etkinlikler Komisyonu Başkanı Mehmet Güleryüz tarafından yapılan […]

Eklenme: 15 Eylül 2015 - 21:26 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 22:52 / Editör: BIK

Oscar Ödülleri’nde “En İyi Yabancı Film” dalında Türkiye’nin adayı “Sivas” filmi oldu.İSTANBUL (AA) – Amerika’da yapılacak 88. Akademi Ödülleri’ne (Oscar) “En İyi Yabancı Film” dalında Türkiye’nin adayı, 11 yaşında bir çocuk olan Aslan ile yaralı halde bulduğu Sivas isimli bir dövüş köpeğinin hikayesinin anlatan “Sivas” filmi oldu.

Sanatsal Etkinlikler Komisyonu Başkanı Mehmet Güleryüz tarafından yapılan açıklamaya göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile sinema alanındaki meslek örgütlerinin temsilcilerinden oluşan seçici kurul, Kaan Müjdeci’nin yönettiği filmi aday olarak belirledi.

Geçtiğimiz yıl Venedik Film Festivali’nin ana yarışmasına seçilen filmin çocuk başrol oyuncusu Doğan İzci de Premio astio D’Oro 2014 – En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazanmıştı.

Oscar için bu yıl Türkiye’den 19 filmle, rekor sayılacak bir başvuru yapıldı.

Muhabir: Hilal Uştuk

MFK

just found out my husband cheated on me blog.itracsigns.com has my husband cheated
just found out my husband cheated on me blog.itracsigns.com has my husband cheated
women looking to cheat cheat women my wife cheated on me now what