Türkiye’nin ilk “Çizgi Film Müzesi” açılıyor

Fatih Küçük tarafından 2016 yılında, Kaş’ta gönüllüler, bağışçılar ve kaymakamlık desteğiyle kurulan The Cartoon Mill (Çizgi Film Değirmeni) yerleşkesinde, Türkiye’nin ilk “Çizgi Film Müzesi” 14 Ekim tarihinde açılacak.

Eklenme: 24 Eylül 2018 - 16:12 / Son Güncelleme: 24 Eylül 2018 - 16:12 / Editör: Arzu CİHANGİR

Müze, çizgi film alanında çalışma yapmak isteyenlere eğitim vermek, dünya çizgi film sanatına katkı sunmak, ülkemizi uluslararası alanlarda çizgi film sanatı ile tanıtmak amacıyla ormanlık bir alanda, çizgi film mimarisine uygun olarak kuruldu.

Kurulduğundan beri 3 bin öğrenciye gönüllü çizgi film eğitimi veren The Cartoon Mill yerleşkesi, eğitim ve çizgi film çalışmalarında evrensel, bilimsel değerleri işleyen bir müfredata sahip. Dönemsel çizgi film atölye çalışmaları gerçekleşen okuldaki eğitimler herkese açık olarak yapılıyor.

Farklı konsepti ile dikkat çeken yerleşkede ziyaretçiler, katılımcılar ve gönüllüler için yatakhane, müze, yemekhane, stüdyo, kütüphane ve yel değirmeni bulunuyor.

The Cartoon Mill, Müzenin kurulmasının ardından, 29- 30 Haziran 2019 tarihinde 3. Uluslararası Çizgi Film Festivaline de ev sahipliği yapacak. Ayrıca, 2018 yılı bitmeden Tayvanlı sanatçı ve katılımcıların işbirliğiyle Tayvan’da da bir yerleşke açılışı gerçekleşecek.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.