Türksat 5A’da sözleşme bu yıl imzalanıyor

Türksat AŞ Genel Müdürü Ensar Gül, Türksat 5A uydusunun yapımına ilişkin bu yıl içinde sözleşme imzalamayı planladıklarını söyledi. ANKARA (AA) – Türksat AŞ Genel Müdürü Ensar Gül, Türksat 5A uydusunun yapımına ilişkin bu yıl içinde sözleşme imzalamayı planladıklarını ifade etti. Gül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yüzde 25’i yerli Türksat 5A uydusunun yapımı için dünyada uydu üretimi […]

Eklenme: 11 Nisan 2015 - 11:31 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:17 / Editör: BIK

Türksat AŞ Genel Müdürü Ensar Gül, Türksat 5A uydusunun yapımına ilişkin bu yıl içinde sözleşme imzalamayı planladıklarını söyledi.

ANKARA (AA) – Türksat AŞ Genel Müdürü Ensar Gül, Türksat 5A uydusunun yapımına ilişkin bu yıl içinde sözleşme imzalamayı planladıklarını ifade etti.

Gül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yüzde 25’i yerli Türksat 5A uydusunun yapımı için dünyada uydu üretimi konusunda tecrübeli firmalara gönderilen bilgi istek dokümanının cevaplarının alındığını söyledi.

Uydunun ihalesi için şartname yazılmasının ardından tedarik sürecinin devam edeceğini belirten Gül, bu yıl içinde sözleşme imzalamayı planladıklarını bildirdi.

Türksat 5A uydusunun bazı parçalarının Türk şirketleri tarafından yapılacağını dile getiren Gül, öncelikle Türksat 6A uydusu yapımında görev alan firmalarla yerli katkı olarak ne sağlayabilecekleri konularında görüştüklerini kaydetti.

Fırlatıldıktan sonra 31 derece doğu yörüngesinde işletilecek Türksat 5A uydusu ile Avrupa, Afrika, Orta Doğu, Asya ve Avrupa ülkelerine yönelik televizyon yayıncılığı ve veri haberleşmesi hizmetleri verilecek.

i dreamed my wife cheated on me gerarprieto.com reasons women cheat
why does my husband cheat read i want my husband to cheat
i cheated on my boyfriend with a black guy open i cheated on my boyfriend what do i do
my girlfriend cheated on me should i take her back 2minapp.azurewebsites.net did my girlfriend cheat on me
women looking to cheat infidelity in marriage my wife cheated on me now what
marriage affairs married affairs sites will my husband cheat again