Tuzla’da patlama

Şifa Mahallesi’nde bir apartman dairesinde meydana gelen patlamada, 2’si çocuk 4 kişi yaralandı.Şifa Mahallesi’ndeki 3 katlı apartmanın ikinci katında, sabah saatlerinde henüz belirlenemeyen nedenle patlama oldu. Patlamanın ardından başlayan yangın binayı sardı. İhbar üzerine olay yerine itfaiye, İGDAŞ ekipleri, sağlık görevlileri ve polis geldi. İGDAŞ ekipleri vanaları kapatıp doğalgazı keserken, itfaiye de yangını söndürdü. Evdeki […]

Eklenme: 3 Ocak 2015 - 13:45 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:18 / Editör: BIK

Şifa Mahallesi’nde bir apartman dairesinde meydana gelen patlamada, 2’si çocuk 4 kişi yaralandı.Şifa Mahallesi’ndeki 3 katlı apartmanın ikinci katında, sabah saatlerinde henüz belirlenemeyen nedenle patlama oldu. Patlamanın ardından başlayan yangın binayı sardı.

İhbar üzerine olay yerine itfaiye, İGDAŞ ekipleri, sağlık görevlileri ve polis geldi. İGDAŞ ekipleri vanaları kapatıp doğalgazı keserken, itfaiye de yangını söndürdü.

Evdeki 2’si çocuk 4 kişi ambulansla hastaneye kaldırıldı. Vücutlarında yanıklar olduğu öğrenilen yaralıların durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Patlamanın etkisiyle duvarlar yıkılırken, eşyalar çevreye dağıldı. Evin önündeki bir otomobil de patlamadan zarar gördü.

Olayın tanıklarından Necdet Aydın, “Yatıyorduk. Öyle bir patlama oldu ki deprem olduğunu zannettik. Orta katta patlama oldu. Yangın çıktı. Hortumla söndürmeye çalıştım” dedi.

Patlamanın nedeninin tam olarak anlaşılması için olay yerindeki araştırma devam ediyor.

İĞDAŞ’tan açıklama

İGDAŞ, Tuzla’da bir apartman dairesindeki patlamaya ilişkin “İlk bulgulara göre, bir gözü açık olan ocaktan sızan gazın ortama dolduğu ve bir kıvılcım etkisiyle patlamaya sebebiyet verdiği kanaatine varılmıştır” bilgisini verdi.

İGDAŞ’tan yapılan açıklamada, apartman dairesindeki patlamada 4 kişinin yaralandığı kaydedilerek, 187 Doğalgaz Acil Hattı’na gelen ihbar üzerine olay yerine giden İGDAŞ ekiplerinin binanın doğalgaz akışını kestiği belirtildi.

Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

“İGDAŞ Acil ekiplerinin yaptıkları ilk incelemede, doğalgaz tesisatında projeye aykırı herhangi bir durum olmadığı ancak mutfakta bulunan ocağın bir gözünün açık olduğu tespit edilmiştir. İlk bulgulara göre, bir gözü açık olan ocaktan sızan gazın ortama dolduğu ve bir kıvılcım etkisiyle patlamaya sebebiyet verdiği kanaatine varılmıştır. Söz konusu adreste meydana gelen olayın kesin nedeni, yapılacak adli soruşturma sonucunda netlik kazanacaktır.”

Muhabir: Zafer Arslan
Yayınlayan: Sibel Kurtoğlu

dream that i cheated on my boyfriend site i cheated on my boyfriend quotes
women wanting to cheat my wife cheated on me now what do i do i cheated on my wife now what
my husband cheated women who want to cheat affairs with married men