Uçağın karakutusu Paris’te incelemeye alındı

Lufthansa’ya ait GermanWings havayolu şirketinin Airbus A320 tipi uçağının düşme nedenini aydınlatması beklenen karakutunun incelenmesine Paris’te başlandı.Ulaştırma Bakanı Alain Vidal, Fransa Havacılık Kurumu’na bağlı Kazaları Soruşturma Bürosu tarafından karakutu üzerindeki çalışmaların derhal başlatıldığını söyledi. Fransız bakan, düşüş anında zarar görmesine rağmen karakutu üzerinde gerekli araştırmanın yapılabileceğini ve kazanın nedeninin aydınlatılabileceğini kaydetti. Vidal, kokpit içindeki konuşmaları […]

Eklenme: 25 Mart 2015 - 15:47 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:17 / Editör: BIK

Lufthansa’ya ait GermanWings havayolu şirketinin Airbus A320 tipi uçağının düşme nedenini aydınlatması beklenen karakutunun incelenmesine Paris’te başlandı.Ulaştırma Bakanı Alain Vidal, Fransa Havacılık Kurumu’na bağlı Kazaları Soruşturma Bürosu tarafından karakutu üzerindeki çalışmaların derhal başlatıldığını söyledi.

Fransız bakan, düşüş anında zarar görmesine rağmen karakutu üzerinde gerekli araştırmanın yapılabileceğini ve kazanın nedeninin aydınlatılabileceğini kaydetti.

Vidal, kokpit içindeki konuşmaları kaydeden karakutudaki tahribatın derecesine göre, incelemenin süresinin uzayabileceği uyarısında bulundu. Karakutuda konuşmaların kayıtlı olması halinde incelemenin kısa süreceğini kaydeden Vidal, düşüş öncesi konuşma gerçekleşmemişse, uçağın düşüş anında kokpitteki seslerin analizinin haftalar alabileceğini söyledi.

Kurtarma ekipleri, uçakta bulunan diğer karakutuyu arama çalışmalarını ise dağlık bölgede sürdürüyor.

Enkaz arama çalışmalarına yardımcı olmak amacıyla 70 kişilik dağ komando birliğinin de bölgeye gönderildiği bildirildi.

Bu arada Çevre Bakanı Segolene Royal, RMC teyevizyon kanalına yaptığı açıklamada, uçağın düşüş nedeniyle ilgili olarak terör saldırısı ihtimaline öncelik verilmediğini söyledi.

İspanya’nın Barselona kentinden dün Almanya’nın Düsseldorf kentine gitmek için havalanan ve Fransa’nın güneyindeki İtalya sınırına yakın Barcelonette bölgesine düşen Alman Lufthansa Havayolları’na ait GermanWings havayolu şirketinin Airbus A320 tipi uçağı 6 mürettebat ve 144 yolcu taşıyordu.

Bazı yolcuların mililyetleri açıklandı

Öte yandan, Germanwings uçağında bulunan bazı yolcuların milliyetleri açıklandı.

Germanwings şirketinin üst yöneticisi (CEO) Thomas Winkelmann, Barcelona’dan Düsseldorf’a giderken düşen uçakta 72 Alman ve 35 İspanyol vatandaşının bulunduğunu bildirdi.

Winkelmann, bunun yanı sıra Avustralya, Arjantin, İran, Venezuela ve ABD’den 2’şer, İngiltere, Hollanda, Kolombiya, Meksika, Japonya, Danimarka, Belçika ve İsrail’den de 1’er yolcu bulunduğunu tespit ettiklerini söyledi. Winkelmann, bazı yolcuların çifte vatandaşlıkları bulunduğu için uyruklarını kesin olarak belirleyemediklerini, bu konuda Almanya Dışişleri Bakanlığı ile çalışma yürüttüklerini kaydetti.

Uçaktaki 27 kişinin kimlik bilgilerinin ellerinde olduğunu ancak henüz ailelerine ulaşmadıklarını belirten Winkelmann, Almanya’nın büyükelçilikleri vasıtasıyla bu yolcuların ailelerine ulaşmaya çalıştıklarını ifade etti. Winkelmann, ulaşılan yolcu listesinin sürekli güncellendiğini, Alman büyükelçiliklerinin de bu konuda yardımcı olduklarını söyledi.

Anadolu Ajansı

MU

should i cheat on my husband thebaileynews.com i told my husband i cheated on him
dream that i cheated on my boyfriend i cheated on my boyfriend how to get him back i cheated on my boyfriend quotes
just found out my husband cheated on me blog.itracsigns.com has my husband cheated
my girlfriend cheated on me should i take her back 2minapp.azurewebsites.net did my girlfriend cheat on me
marriage affairs survivingediscovery.com will my husband cheat again