Ulaşımda pratik ve cazip seçenek

Yaz mevsimini yaşadığımız şu günlerde deniz, kum, güneş turizmi ile canlanan turizm sektörüyle ortaklık kuran araç kiralama sektörü, bu yaz büyük bir yoğunluk yaşayacak.

Eklenme: 13 Haziran 2017 - 12:49 / Son Güncelleme: 13 Haziran 2017 - 12:57 / Editör: Büşra Kılıç

Alper ŞAŞMAZ- Zafer Gazetesi- Ramazan bayramının da yaz mevsimine denk gelmesiyle oluşan yoğun araç kiralama talebi, turizmcinin de yüzünü güldürecek.

” TURİZME KATKI SUNUYOR”

Yabancı turist sayısındaki düşüş nedeniyle geçen yıl çetin bir dönemden geçen araç kiralama sektörü, 2017 yazında umudunu iç turizme bağladı. Bu sene iç turizmde ciddi bir canlanma bekleyen sektör, yaklaşan bayram tatilinin de ibreyi pozitife çevireceğini düşünüyor. Özellikle GSM operatörleri ile anlaşmalı olarak sunduğu kampanyalarla oldukça cazip olan araç kiralama sektörü yerli turistleri turistik bölgelere taşıyacak.

“GENÇLER ARASINDA RAĞBET GÖRÜYOR”

2016’da toplam turist sayısı ve gelirinde yaşanan yaklaşık yüzde 35’lik düşüşün yanı sıra açıklanan verilere göre 2017 yılında da yabancı turist kaybı devam ediyor. Önemli pazarlar olan Almanya’dan yüzde 31, Avusturya’dan yüzde 24, İngiltere’den ise yaklaşık yüzde 24 kayıp var. Bu nedenle hem turizmcilerin hem de araç kiralama şirketlerinin umudu yerli turist. Özellikle gençler tarafından rağbet gören araç kiralama seçeneği, toplu taşıma veya şehirlerarası otobüslerin ulaşım sağlayamadığı noktalar için yararlı bir alternatif olarak öne çıkıyor.