Ulaşımda yeni dönem

Yalçın KÜÇÜK- Antalya Hilal Gazetesi- 14 Ekim’e kadar AB ve M plakalı verdiği sürenin dolması üzerine Antalya otobüsçüler odasına kayıtlı araçtan 140 esnafın imza vermesine karşın imza atma süreci Cumartesi ve Pazar günü de devam etti. Dönüşüm için imza atmayan araç sahipleri dolum tesisine geldiğinde kendilerine hat yazılmadığını gördü ve tepkilerini dile getirdi. UKOME Daire […]

Eklenme: 18 Ekim 2016 - 10:20 / Son Güncelleme: 18 Ekim 2016 - 10:20 / Editör: Büşra Kılıç

Yalçın KÜÇÜK- Antalya Hilal Gazetesi- 14 Ekim’e kadar AB ve M plakalı verdiği sürenin dolması üzerine Antalya otobüsçüler odasına kayıtlı araçtan 140 esnafın imza vermesine karşın imza atma süreci Cumartesi ve Pazar günü de devam etti. Dönüşüm için imza atmayan araç sahipleri dolum tesisine geldiğinde kendilerine hat yazılmadığını gördü ve tepkilerini dile getirdi. UKOME Daire Başkanı Hülya Atalay ise imza atmayan araçların şehir içerisinde çalışmadığını diğer hatlarda dönüşümlü olarak çalıştığını söyledi. Atalay, verilen hatlarda çalışmak istemeyenler için de B planlarının olduğunu kaydetti.

12 metrelik otobüs için imza vermeyen Odaya kayıtlı yaklaşık 355 AB ve M plakalı toplu taşıma araçları şehir içi güzergahta çalıştırılmadı. Buna tepki gösteren esnaf kontak kapattı.

2’ye bir otobüs değişimi için Büyükşehir Belediyesi’nin esnafa verdiği süre 14 Ekim’de dolarken belediye haftasonu da mesai yaptı ve imza atmak isteyen esnafın imzalarını aldı. Pazartesi 05,30 itibari ile hatta çıkacak olan esnaftan imza atmayanlar şehir içinde çalışmayacaklarını gördü.

İmza atmayan esnaf şehir dışında çalıştırılırken UKOME Daire Başkanı Hülya Atalay, değişim için imza atmayan esnafın çalıştırılmaması gibi bir durumun söz konusu olmadığını, imza atmayanların şehir dışındaki hatlarda dönüşümlü olarak çalıştırıldığını açıkladı. Hülya Atalay, imza atmayan esnafın belirlenen hatlarda çalışmaması durumunda da hazır olduğunu söyledi.

UKOME Daire Başkanı Hülya Atalay, şu ana kadar da verilen hatlarda çalışmak istemeyen esnafın bulunmadığını sözlerine ekledi. Telefon ile ulaşmak istediğimiz Antalya Otobüscüler Odası Başkanı Mustafa Dinleten telefonlarına cevap vermezken Pamfilya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İnce ise kendilerinin sorunsuz olarak Antalyalılara hizmet ettiğini söyledi.

Atalay’ın bahsettiği planın ise çalışmak istemeyen esnafın yerine Sena Tour’dan kiralanan araçların devreye gireceği ve vatandaştan ücret almayacağı öğrenildi.