Ulaştırma Bakanı Arslan: Birliğimize helal getiremeyecekler

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ülkenin birlik ve beraberliğine kastedenlerin hedeflerine ulaşamayacağını belirterek , “Bilsinler ki dün olduğu gibi bugün de yarın da bu birliğe halel getiremeyecekler. Onlara Türkiye’nin ve bu bakanlık çalışanlarının nasıl bir gelecek tahayyül ettiklerini göstereceğiz” dedi.

Eklenme: 10 Haziran 2016 - 08:58 / Son Güncelleme: 10 Haziran 2016 - 9:20 / Editör: Oğuz AKÇAKOCA
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan (sağda), TCDD Behiçbey Tesislerinde düzenlenen iftar programında bakanlık personeli ve aileleriyle bir araya geldi. ( Gökhan Balcı - Anadolu Ajansı )
Arslan, TCDD Behiçbey Tesislerinde düzenlenen iftar programında bakanlık personeli ve aileleriyle bir araya geldi.

Burada yaptığı konuşmada ulaştırma ailesi olarak büyük projeleri yapmanın, pek çok büyük projeyi bitiriyor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Arslan, “Bu bakanlığın duayeni, bu bakanlığın gerçekten hamisi, 14 yıl bu aileye abilik yapan birini bugün başbakanlık koltuğunda görmek, onun başbakanlıkta vereceği destekle bir kardeşiniz olarak bugün ailenin sorumluluğunu en azından bakan seviyesinde almış olmak beni hem duygulandırıyor, hem memnun ediyor” diye konuştu.

Arslan, başarının 100 bin kişilik ulaştırma ailesinin birlikte çalışmasıyla mümkün olacağına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“İster hat boyunda, ister herhangi bir dağın zirvesinde karayolunu açarken olsun, ister herhangi bir köye bir haber ulaştırırken olsun bu ailenin el ele vereceği ve ülkemizi 2023 hedeflerine taşımak adına gecemizi gündüzümüze katacağımız konusunda hiç şüphemiz yok. Bu çıtayı daha yukarılara taşıyacağız.

“Başarımızı çekemeyenler var”

Türkiye’de büyük projeler hayata geçirdiğimiz için, Türkiye sadece haritalar üzerinde Asya ile Avrupa arasında köprü olma konumundan çıkarak bütün ulaştırma türlerinde gerçek koridor haline geldiği için, bu pozisyondan ticari ve ekonomik olarak yararlandığı için, diğer ülkelerle sosyal ve beşeri ilişkilerini geliştirdiği için ne yazık ki başarımızı çekemeyenler var.”

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın imkansızın nasıl başarılabildiğini gösterdiğini ve göstermeye devam edeceğini vurgulayan Arslan, “Birliğimize ve beraberliğimize kastedenler bilsinler ki dün olduğu gibi bugün de yarın da bu birliğe halel getiremeyecekler. Onlara Türkiye’nin ve bu bakanlık çalışanlarının nasıl bir gelecek tahayyül ettiklerini göstereceğiz. Sadece söylemde kalmayacağız, projeleri tek tek bitirerek ispatlayacağız” ifadelerini kullandı.

Bakan Arslan, 78 milyonluk büyük aileye hizmet için çalışanlarının kendi ailelerine yeterli zaman ayıramadıklarını belirterek, ailelerden helallik diledi. AA