SON DAKİKA
   Büyükakçay'dan bir ilk    Ukrayna'da "tansiyonun düşürülmesi" için anlaşma    Tatar Türkleri zarar görmemeli    16-60 yaş arasındaki Rus erkeklerine Ukrayna yasak    YÖK'ten formasyon açıklaması    İstanbul trafiğinde yeni dönem geliyor    YDS sonuçları açıklandı    11 tırlık yardım malzemesi Hatay’a ulaştı    Üç kulübe birer maç ceza    Futbol meslek değil, serserilik olarak görülüyordu    Mehmet Atalay şampiyon voleybolcuları kutladı    MİT teklifi kabul edildi    24 Nisan Perşembe günü görüşülebilir    Hava sıcaklığı azalacak    NATO’dan Putin’e yalanlama    İstihbarata Meclis denetimi geliyor    Taraftar cinayetine 18 yıl hapis    Kiev yönetimi suç işledi    Kaçırılan 3 işçi serbest bırakıldı    Feribot faciasına tepki büyüyor

Üniversitede fuhuş operasyonu: 3 tutuklama

Üniversitenin çeşitli kadrolarında görev yapan bazı kişilerin, öğrencilere not karşılığında şantaj yaparak cinsel ilişkiye zorladıkları iddia ediliyor.

12 Kasım 2013 Salı, 10:13
Hakkari Üniversitesi'ndeki fuhuş operasyonu kapsamında gözaltına alınan, aralarında öğretim üyeleri ve öğrencilerin de bulunduğu 15 kişiden 11'i mahkemeye sevk edildi. 3 kişi tutuklanırken, 8 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Hakkari Üniversitesi'nde çeşitli kadrolarda görev yapan bazı şahısların, öğrencilere not karşılığında şantaj yaparak cinsel ilişkiye zorladıkları bilgisi elde edildi. Söz konusu kişilerin, bir suç örgütü yapılanması içinde hareket ettiği tespit edildi. Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile konu hakkında çalışma yapıldı. Hakkari Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak görev yapan İ.Y., H.Y. ve R.Y.’nin, çevrelerine topladıkları diğer şahıslarla birlikte suç örgütü yapılanması içerisine girdikleri, cinsel saldırı, rüşvet ve fuhuş suçlarını işledikleri, bayan öğrencilerden kendilerine çıkar sağlayanlara avantaj sağladıkları, kız çocuklarını zor durumda bıraktıkları, görevlerinin sağladığı nüfuzu kötüye kullanarak öğrenciler ile birliktelik kurmaya çalıştıkları, kendilerine cinsel menfaat temin ettikleri veya irtibatlı oldukları üçüncü şahıslara aynı şekilde cinsel menfaat sağlamaya çalıştıkları yönünde bulgular elde edildi. Şahısların, amaçları için daire kiraladıkları, bu dairenin giderlerinin şahıslarca ortak karşılandığı ve örgütün kullanımına açıldığı tespit edildi.

Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatları doğrultusunda geçtiğimiz Cuma günü düzenlenen eş zamanlı operasyonda 15 kişi gözaltına alındı. 11 kişi dün mahkemeye sevk edildi. İ.Y., H.Y. ve R.Y. isimli şahıslar tutuklanırken 8 kişi ise tutkusuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. CİHAN

MFK

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
BASINDA BUGÜN

Yaygın Süreli Yayınlar

Akşam Gazetesi

Bugün Gazetesi

Cumhuriyet Gazetesi

Dünya Gazetesi

Fanatik Gazetesi

Fotomaç Gazetesi

Habertürk Gazetesi

Hürriyet Gazetesi

Milliyet Gazetesi

Milli Gazete

Posta Gazetesi

Radikal Gazetesi

Sabah Gazetesi

Sözcü

Star Gazetesi

Takvim Gazetesi

Taraf Gazetesi

Türkiye Gazetesi

Vakit Gazetesi

Vatan Gazetesi

Yeni Asya Gazetesi

Yeni Şafak Gazetesi

Zaman Gazetesi

Ortadoğu Gazetesi

PARA PİYASALARI

18 Nisan 2014Cuma

  • BIST 100 73.562 1,61
  • DOLAR 2,1235 -0,52
  • EURO 2,9385 -0,44
  • STERLİN 3,5720 0,01
  • ALTIN 88,803 -0,54
  • O/N REPO 9,81%
  • BİLEŞİK FAİZ 9,67 -1,12
  • CUMHURİYET ALTINI 593,15 -0,54
  • EURO/DOLAR 1,3812 -0,01
>