Üniversitede fuhuş operasyonu: 3 tutuklama

Üniversitenin çeşitli kadrolarında görev yapan bazı kişilerin, öğrencilere not karşılığında şantaj yaparak cinsel ilişkiye zorladıkları iddia ediliyor.

12 Kasım 2013 Salı, 10:13
Hakkari Üniversitesi'ndeki fuhuş operasyonu kapsamında gözaltına alınan, aralarında öğretim üyeleri ve öğrencilerin de bulunduğu 15 kişiden 11'i mahkemeye sevk edildi. 3 kişi tutuklanırken, 8 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Hakkari Üniversitesi'nde çeşitli kadrolarda görev yapan bazı şahısların, öğrencilere not karşılığında şantaj yaparak cinsel ilişkiye zorladıkları bilgisi elde edildi. Söz konusu kişilerin, bir suç örgütü yapılanması içinde hareket ettiği tespit edildi. Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile konu hakkında çalışma yapıldı. Hakkari Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak görev yapan İ.Y., H.Y. ve R.Y.’nin, çevrelerine topladıkları diğer şahıslarla birlikte suç örgütü yapılanması içerisine girdikleri, cinsel saldırı, rüşvet ve fuhuş suçlarını işledikleri, bayan öğrencilerden kendilerine çıkar sağlayanlara avantaj sağladıkları, kız çocuklarını zor durumda bıraktıkları, görevlerinin sağladığı nüfuzu kötüye kullanarak öğrenciler ile birliktelik kurmaya çalıştıkları, kendilerine cinsel menfaat temin ettikleri veya irtibatlı oldukları üçüncü şahıslara aynı şekilde cinsel menfaat sağlamaya çalıştıkları yönünde bulgular elde edildi. Şahısların, amaçları için daire kiraladıkları, bu dairenin giderlerinin şahıslarca ortak karşılandığı ve örgütün kullanımına açıldığı tespit edildi.

Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatları doğrultusunda geçtiğimiz Cuma günü düzenlenen eş zamanlı operasyonda 15 kişi gözaltına alındı. 11 kişi dün mahkemeye sevk edildi. İ.Y., H.Y. ve R.Y. isimli şahıslar tutuklanırken 8 kişi ise tutkusuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. CİHAN

MFK
should i cheat on my husband thebaileynews.com i told my husband i cheated on him
my husband cheated click affairs with married men

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
>