Valcke’nin görevine son verildi

Valcke’in bazı yolsuzluk iddialarına isminin karıştığı ve FIFA Etik Komitesi’nin konuyu araştıracağı belirtildiANKARA (AA) – Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Genel Sekreteri Jerome Valcke, görevinden alındı. FIFA’dan yapılan yazılı açıklamada, Valcke’in daha sonra yapılacak detaylı açıklamaya kadar FIFA’daki görevine son verildiği ifade edildi. Açıklamada, Valcke’in bazı yolsuzluk iddialarına isminin karıştığı ve FIFA Etik Komitesi’nin konuyu […]

Eklenme: 18 Eylül 2015 - 11:21 / Son Güncelleme: 18 Eylül 2015 - 11:21 / Editör: BIK

Valcke’in bazı yolsuzluk iddialarına isminin karıştığı ve FIFA Etik Komitesi’nin konuyu araştıracağı belirtildiANKARA (AA) – Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Genel Sekreteri Jerome Valcke, görevinden alındı.

FIFA’dan yapılan yazılı açıklamada, Valcke’in daha sonra yapılacak detaylı açıklamaya kadar FIFA’daki görevine son verildiği ifade edildi.

Açıklamada, Valcke’in bazı yolsuzluk iddialarına isminin karıştığı ve FIFA Etik Komitesi’nin konuyu araştıracağı belirtildi.

ABD’de açılan yolsuzluk davası kapsamında, FIFA’nın üst düzey yöneticileri, rüşvet aldığı ve kara para aklandığı gerekçesiyle 27 Mayıs’ta Zürih’te düzenlenen operasyonla gözaltına alınmıştı. Blatter, 29 Mayıs’ta düzenlenen kongrede 5. kez FIFA başkanlığına seçilmiş ve bu durum uluslararası kamuoyunda tepkiyle karşılanmıştı. Bu gelişmeler sonrasında da Blatter, seçildikten 4 gün sonra istifa edeceğini açıklamıştı.

ABD’deki davanın iddianamesinde adı geçen FIFA yetkilileri, 1991 yılından bu yana yapılan uluslararası futbol organizasyonlarını ve önümüzdeki yıllarda düzenlenecek bazı organizasyonları kirletmekle suçlanıyor.

MK

i cheated on my boyfriend with a black guy open i cheated on my boyfriend what do i do
marriage affairs click wife cheat
marriage affairs married affairs sites will my husband cheat again
marriage affairs married affairs sites will my husband cheat again