Van’da haber yazım kuralları semineri

Basın İlan Kurumu Van Şube Müdürlüğü ile Vangölü Gazeteciler Cemiyeti (VGC) işbirliğiyle yerel basın çalışanlarına yönelik ‘Haber Yazım Kuralları’ konulu seminer verildi.Basın İlan Kurumu Van Şube Müdürlüğü ile Vangölü Gazeteciler Cemiyeti (VGC) işbirliğiyle yerel basın çalışanlarına yönelik ‘Haber Yazım Kuralları’ konulu seminer verildi. VGC’de ‘Meslek İçi Eğitim Seminerleri’ kapsamında düzenlenen programa konuşmacı olarak Anadolu Ajansı […]

Eklenme: 25 Mart 2015 - 17:04 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:17 / Editör: BIK

Basın İlan Kurumu Van Şube Müdürlüğü ile Vangölü Gazeteciler Cemiyeti (VGC) işbirliğiyle yerel basın çalışanlarına yönelik ‘Haber Yazım Kuralları’ konulu seminer verildi.Basın İlan Kurumu Van Şube Müdürlüğü ile Vangölü Gazeteciler Cemiyeti (VGC) işbirliğiyle yerel basın çalışanlarına yönelik ‘Haber Yazım Kuralları’ konulu seminer verildi.

VGC’de ‘Meslek İçi Eğitim Seminerleri’ kapsamında düzenlenen programa konuşmacı olarak Anadolu Ajansı Baş Muhabiri Levent Harman katıldı. Seminerde, muhabirlerin haber yazımında dikkat etmesi gereken kurallara değinen Harman, “Yapılan haberler, herkesimin anlayabileceği şekilde sade ve anlaşılır olmalıdır. Gereksiz kelime veya cümlelerden kaçınılmalıdır. Bu nedenle haberlerde kullanılacak dil çok önemlidir” dedi.

Haber başlığından spota, rutin haberden özel haberlere kadar birçok konuya değinen Harman, gazetecilere önemli bilgilendirmede bulundu. Basın İlan Kurumu Van Şube Müdürü Yahya Öylek, VGC Başkanı Fatih Sevinç ve yerel basın mensuplarının katıldığı seminer, soru cevap bölümüyle sona erdi.

İHA

why does my husband cheat read i want my husband to cheat
just found out my husband cheated on me blog.itracsigns.com has my husband cheated
i cheated on my boyfriend should i tell him has my boyfriend cheated on me quiz help i cheated on my boyfriend
cheat women robertsuk.com cheat women