Vatandaşın kira isyanı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nce Kepezaltı ve Santral mahallelerinde 3 bin 245 vatandaşa ev ve tapularını kavuşturacak kentsel dönüşüm projesinde yıkımlar sürerken, evlerini boşaltan vatandaşlar hala kira yardımını alamadılar. Sıkıntı yaşadıkları belirten vatandaşlar seslerini duyurmak için toplu halde belediyeye gideceklerini dile getirdiler. Boşaltma işlemlerinin ardından riskli bölge tabelası konulan evlerin yıkım çalışmaları ise hızla devam ediyor.

Eklenme: 13 Ekim 2016 - 09:01 / Son Güncelleme: 13 Ekim 2016 - 9:01 / Editör: Büşra Kılıç

Yalçın KÜÇÜK- Antalya Hilal Gazetesi- Antalya Büyükşehir Belediyesi’nce Kepezaltı ve Santral mahallelerinde 3 bin 245 vatandaşa ev ve tapularını kavuşturacak kentsel dönüşüm projesinde yıkımlar sürerken, evlerini boşaltan vatandaşlar hala kira yardımını alamadılar.

Sıkıntı yaşadıkları belirten vatandaşlar seslerini duyurmak için toplu halde belediyeye gideceklerini söylüyorlar. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nce Kepezaltı ve Santral mahallelerinde 3 bin 245 vatandaşa ev ve tapularını kavuşturacak kentsel dönüşüm projesinde yıkımlar sürerken, evlerini boşaltan vatandaşlar hala kira yardımını alamadılar.

Sıkıntı yaşadıkları belirten vatandaşlar seslerini duyurmak için toplu halde belediyeye gideceklerini söylüyorlar. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kepezaltı-Santral mahallelerinde uygulanacak olan Kentsel Dönüşüm Projesi’nde çalışmalar hızla devam ediyor. Kurban Bayramı öncesinde atılan son imzalar ve asıl sözleşmelerin tamamlanması ile birlikte hak sahipleri uzun yıllar oturdukları evlerinin neredeyse tamamını boşalttı. Boşaltım işlemi ile birlikte evlerin yıkımı da başladı.

Boşaltma işlemlerinin ardından riskli bölge tabelası konulan evlerin yıkım çalışmaları ise hızla devam ediyor. Vatandaşların ise endişesi hala devam ediyor. Proje çalışmaları devam ederken ortaya atılan iddialara bir yenisi daha eklendi. Mahalle sakinleri arasında kiraların yatırılmayacağına dair dedikodular çıkmaya başladı. Evlerini boşaltalı neredeyse 4 ay olan mahalle sakinleri kira yardımlarının yapılmayacağı konusunda oldukça endişeli.

Sık sık mahalle muhtarlıklarına ve kentsel dönüşüm ofisine giderek son durum hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlara kısa süre içinde yatacağı bilgisi verildi.Yine bir grup mahalle sakini ise mahalle muhtarları ile yaptıkları görüşmelerde mağduriyetlerini dile getirdi. Protokol sürecinde imzaların hızlanması amacıyla verilen vaatlerin bir an önce yerine getirilmesini isteyen hak sahipleri, evraklarını tamamlayanların kira ödemelerinin ekim ayında yapılacağı bilgisinin de yalan olduğunu ifade etti.