Vatandaşın parası akıyor

Şarampol Caddesi’ndeki doğalgaz çalışmasının ilk gününde elektrik kabloları kopartılırken ikinci gününde ise su borusu patlatıldı. Plansız yapılan çalışmalar nedeni ile olan vatandaşa oldu.

Eklenme: 17 Mart 2017 - 09:15 / Son Güncelleme: 17 Mart 2017 - 9:15 / Editör: Büşra Kılıç

Yalçın KÜÇÜK- Antalya Hilal Gazetesi- Plansız çalışmalar nedeni ile olan her zaman olduğu gibi yine vatandaşlara oldu.Normal şartlar altında kazı yapılacak olan alan ile ilgili kurumlar arasında işbirliği yapılarak nerede elektrik kablosunun geçtiği ve nereden su borusunun geçtiğinin bilgileri alınarak çalışmalara başlanması gerekirken yine olması gereken olmadı. Doğalgaz çalışması nedeni ile ilk gün elektrik kabloları kopartılırken ikinci gün ise su borusu patladı. Vatandaş saatlerce elektriksiz ve susuz kaldı. Bazı elektronik cihazlar arızalanırken vatandaş arızalanan cihazların parasını kimin ödeyeceğini soruyor.

Doğalgaz çalışması nedeni ile Şarampol Caddesi’ndeki iş yerleri ve evlerde iki gün üst üste sorun yaşandı. İlk gün elektrik kabloları koparken ikinci gün su borusu patladı.

Edison’un ampulü bularak insanların yaşamında büyük değişiklik yapmasının üzerinden 141 yıl geçti ancak 21’inci yüzyılda halen plansız çalışmalar nedeniyle insanlar elektriksiz kalıyor.Plansız ve programsız çalışmalar nedeniyle olan yine her daim olduğu gibi vatandaşa oldu.

Doğalgaz çalışması öncesinde kurumlar ile irtibata geçilerek nerede elektrik kablosu olduğu nerede su borusu olduğu bilgileri alınmadan sadece gerekli kazı izinleri alınarak başlanılan çalışmaların ilk gününde elektrik kabloları kopartıldı. Kopan elektrik kabloları nedeniyle fazın biri giderken lambalar yanmasına karşın pirizler çalışmadı. Esnaf ve bölgede ikamet eden vatandaşlar mağdur olurken yaşanan kesinti nedeniyle bazı vatandaşların elektronik aletleri arızalandı.

Şarampol Caddesi’nde yapılan doğalgaz çalışmalarının ikinci gününde bu kez su borusu patladı. Kazı yapan kepçe operatörü nerede boru olduğunu bilmeyince kepçeyi su borusuna salladı. Patlayan boru nedeniyle 5-6 metre yüksekliğe su fışkırırken saatlerce su boşa aktı. Milli servet akıp giderken kepçeyi kullanan operatör de çevredeki vatandaşlar da baktı kaldı. Bölgede yaklaşık 3 saat su kesintisi yaşanırken yollar adeta göle döndü.