Venezuela Filistinlilere vizeyi kaldırdı

Filistin Dışişleri Bakanlığı, Venezuela’nın Filistinliler için vize uygulamasını kaldırdığını duyurdu.RAMALLAH (AA) – Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Venezuelalı yetkililerin, Filistinlilerin ülkeye serbest giriş yapmaları doğrultusunda bir karar aldığı belirtildi. Söz konusu kararın 4 Aralık 2012’de Filistin ile Venezuela arasında yapılan anlaşma kapsamında alındığı aktarılan açıklamada, bunun, iki ülke arasındaki güçlü ilişkilere işaret ettiği ifade edildi. Venezuela […]

Eklenme: 3 Eylül 2015 - 13:00 / Son Güncelleme: 3 Eylül 2015 - 13:00 / Editör: BIK

Filistin Dışişleri Bakanlığı, Venezuela’nın Filistinliler için vize uygulamasını kaldırdığını duyurdu.RAMALLAH (AA) – Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Venezuelalı yetkililerin, Filistinlilerin ülkeye serbest giriş yapmaları doğrultusunda bir karar aldığı belirtildi.

Söz konusu kararın 4 Aralık 2012’de Filistin ile Venezuela arasında yapılan anlaşma kapsamında alındığı aktarılan açıklamada, bunun, iki ülke arasındaki güçlü ilişkilere işaret ettiği ifade edildi.

Venezuela Dışişleri Bakanı Delcy Rodriguez’in, Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun talimatıyla, “Tarihi Filistin devletindeki temsilciliğimizi büyükelçilik seviyesine çıkaracağız” açıklamasının ardından geçen Mayıs ayında diplomatik temsilcilik büyükelçilik statüsüne yükseltilmişti.

İki ülke arasındaki diplomatik ilişkiler, Venezuela’nın eski Devlet Başkanı Hugo Chavez döneminde tesis edilmişti.

Venezuela, İsrail’in 2008 ve 2009’da Gazze’ye yönelik saldırıları sırasında Filistin davasına desteğinin göstergesi olarak ülkedeki İsrailli diplomatlardan ülkeyi terk etmelerini istemişti.

Muhabir: Qays Abu Samra

MFK

i had a dream that my boyfriend cheated on me i cheated on my boyfriend now what has my boyfriend cheated on me quiz
should i cheat on my husband thebaileynews.com i told my husband i cheated on him
just found out my husband cheated on me blog.itracsigns.com has my husband cheated