Hastaneden meslektaşlarını uğurlamaya koştular

İstanbul Vezneciler’de dün meydana gelen bombalı terör saldırısında hayatını kaybeden şehit polis memurları, götürüldükleri baba ocaklarında helallik alınmasının ardından törenle son yolculuklarına uğurlandı. Şehit polis memurları Topçu ve Karagözlü: Vezneciler’deki terör saldırısında şehit düşen polisler Gökhan Topçu ve Kadir Cihan Karagözlü, Fatih Camisindeki cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı. Şehitlerin Türk bayrağına sarılı naaşları, top arabasından polislerce alınarak […]

Eklenme: 8 Haziran 2016 - 14:17 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:52 / Editör: Oğuz AKÇAKOCA
Vezneciler'de Çevik Kuvvet Polisine yönelik bombalı saldırıda şehit düşen polisler Gökhan Topçu ve Kadir Cihan Karagözlü için Fatih Camisi'nde tören düzenlendi. Törene şehit polislerin saldırıda yaralanan silah arkadaşları da katıldı. ( Onur Çoban - Anadolu Ajansı )

İstanbul Vezneciler’de dün meydana gelen bombalı terör saldırısında hayatını kaybeden şehit polis memurları, götürüldükleri baba ocaklarında helallik alınmasının ardından törenle son yolculuklarına uğurlandı.

Şehit polis memurları Topçu ve Karagözlü:

Vezneciler’de Çevik Kuvvet Polisine yönelik bombalı saldırıda şehit düşen polisler Gökhan Topçu ve Kadir Cihan Karagözlü için Fatih Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Başbakan Binali Yıldırım ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de katıldı. ( Hakan Göktepe - Anadolu Ajansı )

Vezneciler’deki terör saldırısında şehit düşen polisler Gökhan Topçu ve Kadir Cihan Karagözlü, Fatih Camisindeki cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

Şehitlerin Türk bayrağına sarılı naaşları, top arabasından polislerce alınarak musallaya taşındı. Tabutların yanında polisler saygı nöbeti tutarken, şehit Topçu ve Karagözlü’nün aileleri Fatih Camisi avlusunda taziyeleri kabul etti. Cenazeler ambulanslardan indirilirken bazı polislerin gözyaşlarını tutamadıkları görüldü.

İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran’ın kıldırdığı namazın ardından şehitlerin cenazeleri, toprağa verilmek üzere Edirnekapı Şehitliğine götürüldü.

Fatih Camisindeki cenaze namazına şehit polislerin yakınlarının yanı sıra Başbakan Binali Yıldırım, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile vatandaşlar katıldı.

Cenaze töreninde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya da şehitlerin yakınlarını teselli etmeye çalıştı.

Öte yandan cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü çelenk gönderdi.

 

Şehit Polis Memuru Pekdoğan:

İstanbul Vezneciler'deki terör saldırısında şehit olan 22 yaşındaki polis memuru Emrah Pekdoğan'ın cenazesi, memleketi Kırıkkale'de Karşıyaka Mahallesi'ndeki babası Mehmet Pekdoğan'ın evine getirildi. Şehidin annesi Narişen Pekdoğan'ı yakınları sakinleştirdi. ( Zekeriya Karadavut - Anadolu Ajansı )

İstanbul Vezneciler’deki terör saldırısında şehit olan 22 yaşındaki polis memuru Emrah Pekdoğan’ın cenazesi, Kırıkkale’de son yolculuğuna uğurlandı.

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi morgundan alınan şehit Pekdoğan’ın naaşı, helallik için Kırıkkale’nin Karşıyaka Mahallesi’ndeki baba evine getirildi. Burada anne Narişen Pekdoğan’ı, sağlık ekipleri ve yakınları sakinleştirmeye çalıştı.

Helallik alınıp dua edilmesinin ardından Pekdoğan’ın cenazesi, Nur Cami ve Külliyesi’ne götürüldü.

Şehidin babası Mehmet ve ağabeyi Üzeyir Pekdoğan ile yakınları burada tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

İl Müftüsü Bekir Gerek’in kıldırdığı namazın ardından Şehit Polis Memuru Emrah Pekdoğan’ın cenazesi, Kırıkkale Şehitliği’ne defnedildi.

Cenaze törenine, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz, AK Parti Kırıkkale Milletvekilleri Ramazan Can, Abdullah Öztürk ve Mehmet Demir, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, emniyet mensupları, askeri ve mülki erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehit Polis Memuru Ramazan Kırboğa:

İstanbul Vezneciler'deki terör saldırısında şehit düşen 31 yaşındaki polis memuru Ramazan Kırboğa için Kayseri Emniyet Müdürlüğünde tören yapıldı. Şehidin eşi Ceylan, 1 yaşındaki oğlu Yusuf'a babasının Türk bayrağına sarılı tabutunu ve fotoğrafını öptürdü. ( Orhan Canbulatel - Anadolu Ajansı )

İstanbul Vezneciler’deki terör saldırısında şehit düşen 31 yaşındaki polis memuru Ramazan Kırboğa’nın cenazesi, Kayseri’de toprağa verildi.

Emniyet Müdürlüğü’ndeki törenin ardından Ziya Gökalp Mahallesi’ndeki baba ocağına getirilerek helallik alınan şehit Kırboğa için Hunat Camisi’nde tören düzenlendi.

Törende güçlükle ayakta duran şehidin eşi Ceylan, annesi Makbule, babası Süleyman Kırboğa ve yakınları tabuta sarılarak, Türkçe ve Kürtçe ağıtlar yaktı. Ceylan Kırboğa, şehit eşinin tabutunun başında “Daha 30 yaşında nasıl kıydılar sana, oğlun 1 yaşında, nasıl kıydılar sana” diyerek ağladı.

Törende, şehidin 1 yaşındaki oğlu Yusuf’un polis üniforması giydiği görüldü.

İl Müftüsü Şahin Güven’in öğle vakti kıldırdığı cenaze namazının ardından Şehit Ramazan Kırboğa’nın naaşı, Polis Şehitliği’nde defnedildi.

Törene, şehidin ailesi ve yakınları ile Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehit Polis Memuru Duha Beker:

İstanbul Vezneciler'deki terör saldırısında şehit olan polis memuru Duha Beker'in (22) cenazesi, memleketi Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde toprağa verildi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ (sol5) şehidin cenaze törenine katıldı. ( Özcan Güney - Anadolu Ajansı )

Şehit Polis memuru Duha Beker’in (22) naaşı, Yozgat Akdağmadeni Devlet Hastanesi morgundan alınarak Yenimahalle’deki amcası Hayrettin Beker’in evine getirildi. Burada helallik alınmasının ardından şehidin cenazesi, Merkez Haseki Camisi’ne götürüldü.

İl Müftü Vekili Süleyman Eroğlu’nun öğle vakti kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin naaşı, Güllük köyü mezarlığında geçen yıl vefat eden babası İsmail Beker’in kabrinin yanına defnedildi.

Törende şehidin annesi Emine, kız kardeşi Elmaziye ve erkek kardeşi Melik Beker gözyaşlarına boğuldu. Melik Beker, ağabeyinin şapkasıyla törene geldi.

Cenaze törenine, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat Vali Vekili Yavuz Güner, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, şehidin mesai arkadaşları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Duha Beker’in 1 yıldır polislik yaptığı ve ilk görev yerinin İstanbul Bayrampaşa Çevik Kuvvet Müdürlüğü olduğu öğrenildi.

Şehit Polis Memuru Yaşar Özlem:

Vezneciler'deki terör saldırısında şehit düşen polis memuru Yaşar Özlem'in cenazesi, memleketi Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde toprağa verildi. ( Hüseyin Ünlüsoy - Anadolu Ajansı )

Vezneciler’deki terör saldırısında şehit düşen polis memuru Yaşar Özlem’in cenazesi, memleketi Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde toprağa verildi.

Şehit Yaşar Özlem’in (28) cenazesi, Sandıklı Devlet Hastanesi morgundan alınarak Türk bayraklarıyla donatılan annesinin evine getirildi. Burada okunan duanın ardından helallik alındı.

Şehidin annesi Kezban Koç’un bitkin olduğu gözlendi. Tabuta sarılan anne Koç, “Hakkımı helal ediyorum kuzum sana” diyerek gözyaşı döktü.

Şehit Özlem’in cenazesi, daha sonra cenaze töreninin düzenleneceği Ulu Cami bahçesine getirildi. Törene katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, namaz öncesi Özlem’in yakınlarına taziyelerini iletti. Eroğlu, anne Koç’u, “Oğlunuz böyle mübarek bir günde şehit oldu. Başınız sağ olsun. Her zaman yanınızdayız” diyerek teselli etti.

İl Müftüsü Şükrü Kabukçu’nun kıldırdığı namazın ardından cenaze, “Kahrolsun PKK, şehit ölmez, vatan bölünmez” sloganları eşliğinde Sandıklı Şehitliği’ne götürüldü. Şehidin cenazesi, gözyaşları arasında toprağa verildi.

Törene, şehidin ailesi, yakınları, Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, milletvekilleri, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü İbrahim Özel ve çok sayıda kişi katıldı.

Babasıyla aynı yaşta hayata veda etti:

Babasını 1 yaşındayken trafik kazasında kaybeden şehit Özlem’in babasının da 28 yaşında hayata gözlerini yumduğu bildirildi. Şehit Özlem’in üvey babasını ise 2 yıl önce kaybettiği öğrenildi. Felçli üvey babası İsmail Koç’un da bir süre bakımıyla ilgilenen şehit Özlem’in 1 yılık polis memuru olduğu öğrenildi.

Elif Tutuş İnce:

İstanbul Vezneciler’deki terör saldırısında hayatını kaybeden Elif Tutuş İnce (29), Malatya’da son yolculuğuna uğurlandı.

Karayoluyla İstanbul’dan Malatya’ya getirilen İnce’nin cenazesi helallik alınmak üzere Battalgazi ilçesi Eski Malatya Kadıçayırı Mahallesi’ndeki baba ocağına getirildi.

Türk bayrağının asıldığı babaevinde İnce’nin eşi Engin İnce, annesi Fatma Tutuş, babası Osman Tutuş, kardeşleri ve kayınvalidesi Belgin İnce gözyaşları döktü. Anne Fatma Tutuş, Kürtçe ağıt yakarken, kayınvalide Belgin İnce “Elif’im kalk da gel annem. Kalk da gel kuzum. Ölüm yakışmadı kuzum sana” diye ağladı.

İnce’nin üzerine yazma konulan tabutu daha sonra Alibaba Mezarlığı’na getirildi. İnce’nin ağabeyi Orhan Tutuş ve yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Ayakta durmakta zorlanan Engin İnce de eşinin tabutuna bakarak ağladı.

Kıldırılan cenaze namazının ardından bir süre omuzlarda taşınan İnce’nin naaşı, daha sonra mezarlıkta toprağa verildi.

Törene, şehit İnce’nin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Battalgazi Kaymakamı Vedat Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Malatya’nın Pütürge ilçesinden 25 yıl önce Malatya’ya yerleşen Tutuş ailesinin 5 çocuğundan biri olan Elif Tutuş İnce’nin Bursa’da bankacılık üzerine eğitim aldığı ve 1,5 yıl önce Engin İnce ile evlenerek İstanbul’a yerleştiği öğrenildi.

Özel bir bankada çalışan ve dün işe gittiği sırada Vezneciler’deki terör saldırısında hayatını kaybeden İnce’nin olay günü çalıştığı bankanın müdürü tarafından işe geç kalması üzerine cepten arandığı, ancak telefonu polisin açtığı ve acı haberi verdiği, banka müdürünün de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde zabıta olarak çalışan eşi Engin İnce’ye durumu bildirdiği öğrenildi. AA