Viyana Uluslararası Havalimanı’nda terör alarmı

Viyana Uluslararası Havalimanı’nda, bir yolcunun, güvenlik görevlilerine çantasında üç bomba olduğunu söylemesi üzerine terör alarmı verildi.VİYANA 4 Nisan 2016 – Avusturya medyasında yer alan haberlere göre, Viyana Uluslararası Havalimanı’nda kontrolden geçen 35 yaşındaki bir yolcu, çantasını açmasını isteyen güvenlik görevlisine “Bugün intihar kemerimi giymedim. Çantamda sadece üç tane bomba var” dedi. Güvenlik görevlileri, önce çantayı […]

Eklenme: 4 Nisan 2016 - 15:45 / Son Güncelleme: 4 Nisan 2016 - 15:45 / Editör: BIK

Viyana Uluslararası Havalimanı’nda, bir yolcunun, güvenlik görevlilerine çantasında üç bomba olduğunu söylemesi üzerine terör alarmı verildi.VİYANA 4 Nisan 2016 – Avusturya medyasında yer alan haberlere göre, Viyana Uluslararası Havalimanı’nda kontrolden geçen 35 yaşındaki bir yolcu, çantasını açmasını isteyen güvenlik görevlisine “Bugün intihar kemerimi giymedim. Çantamda sadece üç tane bomba var” dedi.

Güvenlik görevlileri, önce çantayı daha sonra şaka yaptığını söyleyen yolcuyu diğer yolcuların yanından uzaklaştırdı. Olay yerine gelen güvenlik ekipleri, yolcuyu aradı ancak patlayıcı maddeye rastlanmadı.

Bir süre gözaltına alınan yolcunun uçağa binmesine izin verilmedi.

Brüksel’deki terör saldırılarından sonra Avusturya’daki havalimanlarında güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkartılmış, polis, eğitimli köpeklerle devriye gezmeye başlamıştı.

Muhabir: Hasan Tosun
Anadolu Ajansı , bik.gov.tr

AMT