Yanılmaz : “ BİK yerel basın için önem arz ediyor”

Basın İlan Kurumu (BİK) Elazığ Şube Müdürü Murat Yürekli, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı makamında ziyaret ederek, yerel gazeteler ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundu.ELAZIĞ (bik.gov.tr) – Elazığ’da 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren faaliyet gösteren Basın ilan Kurumu hakkında bilgiler veren Elazığ Şube Müdürü Yürekli, Yerel basının en büyük sorunlarının başında gazete satışları […]

Eklenme: 27 Kasım 2015 - 13:18 / Son Güncelleme: 27 Kasım 2015 - 13:18 / Editör: BIK

Basın İlan Kurumu (BİK) Elazığ Şube Müdürü Murat Yürekli, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı makamında ziyaret ederek, yerel gazeteler ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundu.ELAZIĞ (bik.gov.tr) – Elazığ’da 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren faaliyet gösteren Basın ilan Kurumu hakkında bilgiler veren Elazığ Şube Müdürü Yürekli, Yerel basının en büyük sorunlarının başında gazete satışları geldiğini belirterek, ”Elazığ’da da bu sorunla mücadele etmek için Basın İlan Kurumu olarak bir takım projeler geliştiriyoruz. Özellikle bayi satışlarının artırılması için gazetelerin büyük bir gayret sarf etmeleri gerekiyor. Biz de kurum olarak yerel gazetelerin bayi satışlarının artırılması için ‘Yerel Gazetemi Okuyorum’ stantları oluşturarak gazetelerin bayiden vatandaşa ulaşması noktasında bir takım projeler geliştirdik, Belediyemizin desteği ile bu projemizi sürdürmek istiyoruz” dedi.

YANILMAZ : “ HER ZAMAN DESTEĞE HAZIRIZ”

Elazığ yerel basının, şehir için büyük önem taşıdığını belirten Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Basın İlan Kurumu’nun Elazığ’da faaliyete başlamasının önemli bir gelişme olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı,” Yerel gazetelerimizin en önemli gelir kaynaklarının başında resmi ilanlar geliyor. Bu desteğin yanında yine gazetelerimizin daha güçlü yapıya ulaşmasında Basın İlan Kurumu büyük bir önem arz ediyor. Biz Elazığ Belediyesi olarak bu tür müspet projeleri her zaman destekleye hazırız.”

Haber ve fotoğraf: Basın İlan Kurumu Elazığ Şube Müdürlüğü

OVE