Yardım sepetiyle iyilik dağıtıyorlar

Ağaçlı Mahallesi sakinleri, yardıma muhtaç vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için ‘Yardım Sepeti’ oluşturdu. Yardım sepetine gün boyunca imkanları ölçüsünde para bırakan mahalle sakinlerinin sayesinde yardıma muhtaç kişiler, sepetten para alarak ihtiyaçlarını karşılıyor.

Eklenme: 13 Nisan 2018 - 08:55 / Son Güncelleme: 13 Nisan 2018 - 8:55 / Editör: Büşra Kılıç

Mehmet KAVAS- Ses Gazetesi- Aydın’ın Söke ilçesi Ağaçlı Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, başlattıkları uygulamayla gönülleri fethetti. Bugüne kadar hayata geçirdikleri birçok kampanyayla örnek olan mahalle sakinleri, bu kez ihtiyaç sahibi vatandaşlar için harekete geçti. Yaklaşık 600 kişinin yaşadığı mahallede vatandaşlar, yardıma muhtaç kişilerin ihtiyaçlarını karşılamak için ‘Yardım Sepeti’ oluşturdu. Bir ay önce başlatılan kampanya kapsamında vatandaşlar, gün boyunca imkanları ölçüsünde sepete para bırakıyor. Yardıma muhtaç vatandaşlar da sepetten para alarak ihtiyaçlarını karşılıyor.

“NE VEREN, NE ALAN BİRBİRİNİ GÖRÜYOR”

Kampanyaya vatandaşların büyük bir katılımla destek verdiğini kaydeden mahalle sakinlerinden Haluk Yalçınöz, “Osmanlı döneminde belli yerlerde özellikle cami önlerine yakın yerlerde yardım taşları vardı. Durumu iyi olanlar oraya sadaka olarak para koyarlardı, ihtiyacı olanlar da gidip alırdı. Ne veren alanı, ne de alan vereni görmezdi. Mahalle sakinleri olarak biz de bu anlamda yardım sepeti oluşturduk. Yardım sepeti kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlar eksiklerini tamamlıyor ve para veren kişiler de topluma olan sorumluluğunu yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyor. Biz bu kampanyamızla mahallemizde dürüstlük ve paylaşma duygusunu arttırmayı da amaçladık. Şu ana kadar kampanyamız iyi niyet çerçevesinde devam ediyor” dedi.

Yalçınöz, kampanya çerçevesinde toplanan paralardan bir kısmı ile mahalledeki caminin bir takım ihtiyaçlarını karşıladıklarını söyledi.