Yazın aktarlar güzellik için arşınlanıyor

Vatandaşların her mevsim mutlaka ziyaret ettiği aktarlar, yaz dönemlerinde de halkın vazgeçilmez adreslerinden biri olmaya devam ediyor.

Eklenme: 18 Temmuz 2017 - 08:40 / Son Güncelleme: 18 Temmuz 2017 - 8:40 / Editör: Büşra Kılıç

Duygu KAÇAR- Elazığ Fırat Gazetesi- Vatandaşların her mevsim mutlaka ziyaret ettiği aktarlar,  yaz dönemlerinde de halkın vazgeçilmez  adreslerinden biri olmaya devam ediyor. Her yaştan insanın çeşitli sebeplerle uğradığı aktarda yazın vatandaş ne arıyor.

Her mevsim müşterisinin bulunduğunu söyleyen Aktar Mehmet Soğanlı, “Kışın işlerimiz daha fazla oluyor, fakat yaz aylarında da yoğunuz. Halk kış aylarında hasta olduğu için bağışıklık sistemini güçlendirmek ve kışa dirençli girmek için geliyor bu yüzden de aldıkları ürünler daha çok bitki çayları vb ürünler oluyor. Oysa yaz aylarında daha çok cilt bakım ürünleri ve zayıflama ürünleri satıyoruz. Yani yaz ve kış farklı nedenlerle geliyorlar diyebiliriz’’dedi.

‘YAZIN GURBETÇİ MÜŞTERİLERİMİZ FAZLA’

Yurt dışında bulamadıkları ürünleri Türkiye’de alabilmek için aktarları ziyaret eden gurbetçiler daha çok yöresel ürünleri tercih ediyor. Gurbetçi müşterimiz yazın fazla diyen Soğanlı, “Gurbetçiler yöresel ürünlere büyük ilgi gösteriyorlar ve yöresel ürünlerimizden olan cevizli sucuk, pestil ve tulum peyniri gurbetçi müşterilerimizin vazgeçilmez ürünleri arasında’’dedi. Soğanlı, yaz aylarında işlerinin iyi olmasını da gurbetçilere borçlu olduğunu dile getirdi.

‘KADIN MÜŞTERİLERİMİZ FAZLA’

Kendilerine gelen ürünlerin Sağlık Bakanlığı tarafından denetlendiğini söyleyen Soğanlı,’’Bütün ürünlerimiz güvenilirdir ve denetlenmektedir. Kadın müşterilerimiz erkeklere oranla daha fazla. Kadınlar en çok zayıflama, kozmetik ve cilt bakım ürünlerini satın alırken erkekler saç dökülmesine karşı etkili olan ürünleri tercih ediyorlar’’dedi.

‘EN ÇOK SATILAN ÜRÜNLER’

Yaz ve kış aylarında aşağı yukarı bütün ürünlerin paralel sattığını söyleyen Soğanlı, “Ürünlerimizin hepside her mevsim talep buluyor. Fakat bitkisel yağlardan olan; acıbadem yağı, Hindistan cevizi yağı, çay ağacı yağı, portakal yağı, aleo vera ve gül yağı en çok sattığımız ürünlerden’’diyerek sözlerini noktaladı.