Yıldırım’dan hükumet açıklaması

AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, 65. Hükumet’in ne zaman kurulacağına ilişkin soruya, “Merak etmeyin, kısa sürede hallolur İnşallah.” karşılığını verdi. ANKARA, 23 Mayıs 2016 – AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, 65. Hükumetin ne zaman kurulacağına ilişkin soruya, “Merak etmeyin, kısa sürede hallolur inşallah.” karşılığını verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 65. Hükumeti kurmakla görevlendirilen […]

Eklenme: 31 Mayıs 2016 - 10:46 / Son Güncelleme: 31 Mayıs 2016 - 10:46 / Editör: Arzu CİHANGİR

AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, 65. Hükumet’in ne zaman kurulacağına ilişkin soruya, “Merak etmeyin, kısa sürede hallolur İnşallah.” karşılığını verdi.

ANKARA, 23 Mayıs 2016 – AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, 65. Hükumetin ne zaman kurulacağına ilişkin soruya, “Merak etmeyin, kısa sürede hallolur inşallah.” karşılığını verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 65. Hükumeti kurmakla görevlendirilen Yıldırım, evinden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, “Dinlenebildiniz mi?” sorusuna, “İyiyim Allah’a şükür.” yanıtını veren Yıldırım, kongredeki konuşması sırasında kısılan sesine ilişkin de “Gördüğünüz gibi idare ediyoruz.” dedi.

Yıldırım, 65. Hükumetin ne zaman kurulacağına ilişkin soruya “Cumhurbaşkanımız dönünce görüşme yaparız, ondan sonra ne gerekiyorsa yaparız.” karşılığını verdi.

Bir başka gazetecinin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul’da düzenlenen Dünya İnsani Zirvesi’nde olduğunu anımsatarak, “Yarın akşam gelmesi planlanıyor. Yarın akşamı mı bekleyelim bu durumda?” demesi üzerine Yıldırım, “Siz hiç beklemeyin, işinize bakın. Siz de işinize bakın, biz de işimize bakalım.” ifadesini kullandı.

Yıldırım, hükumet kurma sürecinin uzayabileceğine yönelik yorumların hatırlatılması üzerine, “Niye uzasın? Onların nasıl yapılacağı belli. Önce hükumetin kuruluşu, Bakanlar Kurulunun belli olması, sonra Meclis’te programın okunması, daha sonra programın müzakeresi ve güven oylaması. Takvim çok net. İlk defa hükumet kurulmuyor Türkiye’de.” dedi.

“Kabine listesi net mi?” sorusuna Yıldırım, “Kabine listesi hazırlanıyor.” yanıtını verdi.

Yıldırım, “Kabine listesini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yarın mı sunacaksınız?” şeklindeki soruya karşılık ise “Cumhurbaşkanımız ne zaman müsait olursa. Malum, Türkiye’de çok önemli bir zirve yapılıyor. Bu zirvenin de ev sahibi Sayın Cumhurbaşkanımız. Bu programla çakıştığı için program bittikten sonra inşallah biz de bu arada çalışmalarımızı, istişarelerimizi yapacağız. Merak etmeyin kısa sürede hallolur inşallah.” değerlendirmesinde bulundu.

Muhabir: Sarp Özer, Orhan Onur Gemici

AA