Zagrebli makyaj sanatçısının ünlülere “dönüşümleri” ilgi görüyor

Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de yaşayan makyaj sanatçısı Marina Mamic, sosyal medya hesabından yaptığı makyaj paylaşımlarıyla ünlü isimlerin dahi dikkatini çekiyor.

Eklenme: 12 Ekim 2016 - 11:51 / Son Güncelleme: 12 Ekim 2016 - 11:51 / Editör: Büşra Kılıç
Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'de yaşayan makyaj sanatçısı Marina Mamic (fotoğrafta), sosyal medya hesabından yaptığı makyaj paylaşımlarıyla ünlü isimlerin dahi dikkatini çekiyor. Yaptığı paylaşımlarla başta Türkiye olmak üzere birçok ülkede ilgi gören Mamic, özellikle 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası öncesinde, ülkesi Hırvatistan'ın milli futbolcularına "dönüşerek" beğeni topladı. Mamic'in yaptığı makyajla ünlü oyuncu Johnny Depp'e dönüşümü. ( AA - Anadolu Ajansı )

ZAGREB- Yaptığı paylaşımlarla başta Türkiye olmak üzere birçok ülkede ilgi gören Mamic, özellikle 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası öncesinde, ülkesi Hırvatistan’ın milli futbolcularına “dönüşerek” beğeni topladı.

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Mamic, Bosna Hersek’in Derventa şehrinde doğduğunu ve 1992-1995 yılları arasında yaşanan savaşta ailesiyle önce Almanya’ya, ardından Zagreb’e yerleştiklerini anlattı.

Resim sanatına olan yeteneğini keşfettikten sonra makyaj ve maske yapımı konusunda eğitim aldığını aktaran Mamic, Hırvatistan’da düzenlenen “Yüzün Çok Tanıdık” isimli programla birlikte popülerliğinin de arttığını ifade etti.

Mamic, katıldığı bu programda makyaj ve maske yapımıyla çok sayıda insan üzerinde dönüşüm yaptıklarını anlatarak, makyaj yapımını konusunda önceden de bilgi sahibi olduğunu, maske yapmayı ise internette izlediği görüntülerden öğrendiğini söyledi.

Gelecekte film projelerinde makyaj ve maske sanatçısı olarak yer almak istediğini belirten Mamic, bu konuda gelecek teklifleri değerlendirmeye hazır olduğunu kaydetti

Corluka dönüşümüne Türkiye’den ilgi

Mamic, sosyal medya hesabı üzerinden, makyajla dünyaca ünlü oyuncu Julia Roberts’a dönüştüğü fotoğrafın paylaşımıyla binlerce beğeni kazanırken, ABD’li oyuncu Roberts’ın fotoğrafı kendi resmi sayfasında paylaşmasıyla büyük bir kitleye ulaştığını ifade etti.

Roberts’ın paylaşımı üzerine büyük bir heyecan yaşadığını belirten Mamic, “Julia Roberts’ın hesabımdan yaptığı paylaşımını görünce çok heyecanlandım. Bir an önce sabah olmasını ve mutluluğumu herkesle paylaşmayı bekledim” dedi.

Mamic’in ilgi gören diğer paylaşımları ise makyajla Hırvat milli futbolcuları Vedran Corluka, Luka Modric ve Ivan Perisic’e dönüştüğü fotoğraflar.

Corluka’nın, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Türkiye ile oynadığı maçta başından yaralanmasına odaklanan dönüşümün çok ilgi gördüğünü anlatan Mamic, bu dönüşümün hem Corluka’nın resmi sosyal medya hesabında hem de Türkiye’deki birçok sosyal medya hesabında geniş yer aldığını söyledi.

Mamic, özellikle Corluka, Modric ve Perisic dönüşümleriyle Hırvat medyasındaki çok sayıda gazetede yer alırken, yaptığı işlerin Türkiye’de de ilgi görmesine ilişkin “Sınırları aştık. Türkiye’de binlerce takipçisi olan sayfa benim fotoğrafımı paylaştı” diye konuştu.

Makyajla ünlü birine dönüşmek 12 saat

Bazı makyajları 12 saatte tamamladığına işaret eden Mamic, “Bilgisayarıma dönüşmek istediğim kişinin beş ya da altı fotoğrafını yerleştiriyorum. Daha sonra malzemelerimi hazırlayıp makyaja başlıyorum. Ayna yerinde telefon kamerasını kullanıyorum” diye konuştu.

Paylaşımlarının dönüşümünü yaptığı ünlü kişiler tarafından beğenilmesi ve onların resmi hesaplarında paylaşılmasının kendisi için büyük bir artı değer olduğunu vurgulayan Mamic, günümüzde makyaj ve maske sanatıyla ilgilenen gençlere yardımcı olan bir projede de yer aldığını kaydetti.

Mamic, Roberts ve Hırvat futbolcular dışında Balkanların ünlü isimleri Zeljko Joksimovic ve Jelena Karleusa’ya dönüşürken, sosyal medya hesabında dünyaca ünlü Rihanna, Beyonce, Johnny Depp ve Micheal Jackson gibi isimlerin makyajlarını da görmek mümkün.

AA