Zenginler Avrupa şehirlerinden taşınıyor

Avrupa şehirlerinde yaşayan ve kişisel servetleri milyon doları aşan zenginler bu bölgelerden ayrılarak başka ülkelere taşınıyor.BRÜKSEL/AA-31 Mart 2016- Avrupa şehirlerinde yaşayan ve kişisel servetleri milyon doları aşan zenginler bu bölgelerden ayrılarak yeni yaşamlar kuruyor. AA muhabirinin Yeni Dünya Serveti (New World Wealth) kurumu verilerinden derlediği bilgilere göre, 2015 yılında dünyada en fazla sayıda milyoner göçünü […]

Eklenme: 31 Mart 2016 - 14:45 / Son Güncelleme: 31 Mart 2016 - 14:45 / Editör: BIK

Avrupa şehirlerinde yaşayan ve kişisel servetleri milyon doları aşan zenginler bu bölgelerden ayrılarak başka ülkelere taşınıyor.BRÜKSEL/AA-31 Mart 2016-
Avrupa şehirlerinde yaşayan ve kişisel servetleri milyon doları aşan zenginler bu bölgelerden ayrılarak yeni yaşamlar kuruyor.

AA muhabirinin Yeni Dünya Serveti (New World Wealth) kurumu verilerinden derlediği bilgilere göre, 2015 yılında dünyada en fazla sayıda milyoner göçünü Avrupa şehirleri verdi.

Özellikle terör saldırıları ile sarsılan Fransa’nın başkenti Paris’ten ayrılan milyonerler en fazla İngiltere, ABD, Kanada ve İsrail’e yerleşmeyi tercih etti. Roma’dan ve Atina’dan taşınan milyonerler ise İngiltere ve ABD’ye yerleşti.

Milyonerlerin Paris’ten ayrılmalarında artan dini gerilimler ile ülkede fırsat olmaması, Atina’dan ayrılmalarında ise ekonomik durgunluk ile sığınmacı krizi ana nedenler arasında yer aldı.

Muhabir:Ata Ufuk ŞEKER
Anadolu Ajansı, bik.gov.tr
ÖFT