Zincirli Bedesten esnafı da terörden nasibini aldı

Gaziantep’te son zamanlarda meydana gelen terör olaylarından dolayı halkın sokağa çıkmaya korktuğunu belirten Zincirli Bedesten Esnafı, satış yapamamaktan dolayı dert yakınıyor.

Eklenme: 18 Ekim 2016 - 13:33 / Son Güncelleme: 18 Ekim 2016 - 13:33 / Editör: Büşra Kılıç

Hüseyin KARATAŞ- Sabah Gazetesi(Gaziantep)- Esnaf, terör olaylarının bir an önce bitirilmesini ve işlerin tekrar açılmasını ümit ediyor.

Gaziantep’in en eski yerlerinden biri olan ve turistlerin Gaziantep’e geldiklerinde gezip görmeden veya alışveriş yapmadan gitmedikleri tarihi Zincirli Bedesten ’deki esnaf, terör olaylarından ve canlı bombaların patlamasından dolayı işlerin durma noktasına kadar geldiğini ve bazı dükkânların kapandığını belirtiyorlar.

Zincirli Bedesten de esnaflık yapan ve ismini vermek istemeyen bazı esnaf, işlerin çok kötü olduğunu ve patlamalardan sonra işlerin adeta durma noktasına geldiğini belirterek, “İşler çok kötü, patlamalardan sonra işler daha da azaldı. Şu anda Gaziantep esnafı özelliklede bu turistik bölgeler de iş yok yani, akşama kadar oturuyoruz. Bu son olayların baya bir etkisi oldu. Özellikle canlı bombaların patlaması, terör olayları ve operasyonların yapılması bizim satışlarımız da çok etkili oldu” dedi.