Pehlivan Develer Kupa İçin Güreşti

Nazilli’de bu yıl 10.’su düzenlenen deve güreşlerinde, pehlivan develer kupa için kıyasıya güreşti. Müsabakaları 7’den 77’ye güreşseverler büyük bir heyecanla izledi.

Eklenme: 19 Şubat 2019 - 16:45 / Son Güncelleme: 19 Şubat 2019 - 16:45 / Editör: Mevlüt Çiftçi

Nazilli Belediyesi’nin katkılarıyla Sümer Deve Güreşi Sahası’nda gerçekleştirilen 10’uncu Deve Güreşleri Festivali, yaklaşık 10 bin deve güreşi meraklısını bir araya getirdi. Sabahın ilk ışıklarıyla deve güreşi sahasını dolduran deve güreşi meraklıları, 154 pehlivan devenin katılımıyla düzenlenen festivalde, Akdeniz, Ege ve Marmara bölgelerinden gelen pehlivan develeri izledi. Girişlerin ücretsiz olduğu festivale halkın ilgisi yoğun oldu. Çalınan davul ve zurnalar eşliğinde vatandaşlar güzel bir gün geçirdi. Festivale katılanlar bir yandan heyecanla güreşleri takip ederken, bir yandan da piknik yapmanın zevkini yaşadı.

Güreş heyecanına protokol ortak oldu

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen güreşlerini, Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, Yenipazar Belediye Başkanı Zafer Savcı, MHP Nazilli İlçe Başkanı Cüneyt Korkmaz, MHP Efeler Belediye Başkan Adayı Ümmet Akın, MHP Karacasu Belediye Başkan Adayı Zeki İnal, muhtarlar, ESKKK Başkanı Dursun Öztunç, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile 10 bine yakın güreşsever izledi. Güreş sonunda pehlivan deve sahiplerine kupaları Başkan Haluk Alıcık ve Kaymakam İbrahim Küçük tarafından verildi.

NAZİLLİ ADALET GAZETESİ